MK Magdalena Kozacka

Magdalena Kozacka

grafika blogowa z tytułem wpisu

Możliwości WordPressa wpływające na jego popularność

Zastanawiasz się, czym wyróżnia się WordPress na tle innych, podobnych systemów do tworzenia stron internetowych? Odpowiedź jest bardzo prosta! Poznaj 8 zalet WordPress’a, dzięki którym pokochały go miliony ludzi na całym świecie.

Zalety WordPress’a

01. SEO

WordPress dostarcza bazę kodową dla SEO, co pozwala zoptymalizować Twoją stronę, sprawiając, że staje się widoczna dla użytkowników w wyszukiwarkach takich jak chociażby Google.

02. SZYBKOŚĆ

WordPress jest platformą programistyczną, która dąży do usunięcia fragmentów kodu niemających wpływu na prawidłowe działanie strony, a znacząco spowalniających szybkość jej ładowania się.

03.PRZYJAZNY DLA URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Większość motywów WordPress jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, dzięki czemu przeglądanie Twojej strony na smartfonie nie stanowi żadnego problemu.

04. BIBLIOTEKA PLIKÓW MULTIMEDIALNYCH

WordPress posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, w której możesz przechowywać lub na bieżąco osadzać grafiki, zdjęcia, pliki video, a także PDF czy niestandardowe rodzaje plików.

05. ŁATWY W OBSŁUDZE INTERFEJS

WordPress jest bardzo prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze i nie wymaga skomplikowanych ustawień. Wystarczy poświęcić chwilę czasu, a WordPress przestanie mieć przed Tobą tajemnice.

06. WŁASNE MENU

Dzięki wbudowanej funkcji WordPressa, może stworzyć wielostopniowe menu z odnośnikami do Twoich stron lub niestandardowymi linkami zewnętrznymi.

07. ZBUDOWANY BLOG

Uruchomienie bloga na Twojej stronie to zaledwie kilka kliknięć. Jeśli potrafisz obsługiwać klasyczny edytor treści na komputerze, potrafisz również stworzyć wpisy na bloga.

08. KREATORY TREŚCI

WordPress obsługuje wiele kreatorów stron, takich jak Elementor, Divi czy Gutenberg, które pomagają budować struktury stron za pomocą systemu „drag and drop” – „przeciągnij i

Scroll to Top