MK Magdalena Kozacka

Magdalena Kozacka

grafika blogowa z tytułem wpisu

Dlaczego opieka administracyjna jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania strony?

Masz już swoją wymarzoną stronę www? Dobrze stworzona strona to jednak nie wszystko. Tak jak ludzki organizm bez stałej opieki i leczenia nie będzie funkcjonować prawidłowo. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu zaufanego i bezpiecznego miejsca w sieci, musisz o nie zadbać, a tym samym zadbać o swoich przyszłych klientów. Jak to zrobić? Poznaj 4 powody, dlaczego opieka administracyjna jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania strony na WordPress.

1.Aktualizacje wtyczek i oprogramowania WordPress

WordPress i jego komponenty działają podobnie do systemu operacyjnego na Twoim komputerze. Aby działał prawidłowo, konieczne jest jego regularne aktualizowanie. Większość aktualizacji dla WordPressa powiązanych jest z polepszeniem jego bezpieczeństwa. Ponadto regularne ich przeprowadzanie umożliwia skorzystanie z ulepszeń, jakie zostają wdrożone, a także gwarantuje prawidłowe działanie funkcjonalności, których dotyczą.

2. Aktualizacja bezpieczeństwa witryny

W dobie cyfryzacji bezpieczeństwo danych jest dobrem najważniejszym. Hakerzy szukają łatwych luk w zabezpieczeniach nie tylko stron, ale też na serwerach. Dzięki regularnemu sprawdzaniu zabezpieczeń na stronie, możesz uchronić się przed atakiem hakerskim i wykradnięciem danych prywatnych. Efektem takiej sytuacji może być zablokowanie strony przez wyszukiwarki. Odzyskanie tego „zaufania” będzie bardzo trudne.

3. Kopie zapasowe strony

Nie ulega wątpliwości, że każda strona powinna posiadać kopię zapasową bazy danych i plików. Na wypadek włamania, większego błędu czy awarii systemu, kopia zapasowa pozwala przywrócić ostatnią działającą wersję strony, bez konieczności tworzenia jej od nowa.

4. Oszczędność pieniędzy

Zdecydowanie bardziej korzystne dla Twojego portfela jest opłacenie stałej opieki administracyjnej Twojej strony. Bez stałego nadzoru i aktualizacji Twoja strona jest narażona nie tylko na błędy konfiguracyjne, ale również na włamania czy ataki hakerskie. Późniejsza naprawa błędów, a nie rzadko konieczność stworzenia strony internetowej od nowa wygeneruje znacznie wyższe koszta niż te związane z konserwacją prewencyjną.

Scroll to Top