Oferta

Zasady współpracy

Spis najważniejszych informacji dotyczących zasad współpracy przy tworzeniu przeze mnie strony internetowej na WordPressie. Podział realizacji projektu na trzy etapy pozwala w łatwy i czytelny sposób przedstawiać, jak od strony technicznej przebiega praca nad każdy indywidualnym zleceniem.

Przygotowanie

Realizacja

Finalizacja

stil-qPd-vk6n04o-unsplash

01

Przygotowanie

Zlecenie stworzenia strony internetowej lub bloga rozpoczynam od przeprowadzenia wywiadu z Klientem. Na tym etapie uzgadniam wszystkie szczegóły związane główne z wyglądem witryny, rozmieszczenia poszczególnych elementów czy sposobu ich efektywnego wdrożenia. Poznaję wizję Klienta, a także doradzam rozwiązania, które pozwolą osiągnąć zamierzony efekt.

Po uzgodnieniu wszystkich istotnych kwestii następuje dopełnienie formalności, czyli podpisanie umowy wraz z dołączoną do niej „Specyfikacją”. Specyfikacja stanowi dokument, w którym zawarte zostają uzgodnione podczas wymiany korespondencji e-mailowej wytyczne. Szczegółowy opis zlecenia daje obu stronom gwarancję jego pozytywnej i szybkiej finalizacji.

02

Realizacja

W pierwszej kolejności przygotowuję propozycje graficzne, czyli motywy, na których będzie mogła powstać strona. Propozycje motywów przesyłam drogą elektroniczną, po stronie Zleceniodawcy leży zapoznanie się z przesłanymi demo i dokonanie ostatecznego wyboru, co do szaty graficznej.

Po wybraniu motywu przez Zleceniodawcę implementuję odpowiednią paczkę na czystej instalacji WordPress. Następnie przechodzę do konfiguracji oraz personalizacji strony na podstawie wskazanych w Specyfikacji ustaleń dotyczących jej układu czy wyglądu graficznego. Na tym etapie ciągłość korespondencji i sprawna wymiana materiałów (treści czy grafik) pomiędzy stronami jest istotną kwestią, mającą kluczowy wpływ na termin finalizacji zlecenia.

Strona powstaje na moim serwerze i roboczej subdomenie, do której link otrzymuje Zleceniodawca. Dzięki temu Zleceniodawca ma możliwość na bieżąco śledzić prace nad stroną i jeśli zapis w umowie na to pozwala, korygować pewne jej elementy.

Sample_post_with_image_centered

03

Finalizacja

Drogą mailową powiadamiam Zleceniodawcę o zakończeniu prac nad stroną. Zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie, Zleceniodawca ma na tym etapie możliwość wprowadzenia zmian, ale wyłącznie w sposób, jaki definiuje umowa oraz w zakresie, o jakim mowa w „Specyfikacji”.

Zleceniodawca otrzymuje witrynę zgodną z ustaleniami, aktualną i zabezpieczoną. Podczas etapu finalizacji sprawdzam działanie linków bezpośrednich oraz prawidłowe funkcjonowanie formularza kontaktowego. Przesyłam również instrukcję w formie PDF podpowiadającą, jak poruszać się po WordPressie.

Na życzenie Zleceniodawcy podejmuję się opieki administracyjnej powstałej witryny.

Masz pytania dotyczące zlecenia?

Skontaktuj się ze mną i napisz, czego potrzebujesz. Przygotuję dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.