MK Magdalena Kozacka

Magdalena Kozacka

grafika blogowa z tytułem wpisu

Współpraca z WordPress Webdesignerem

Znalezienie wykonawcy, który stworzy dla Ciebie wymarzoną i przede wszystkim w pełni efektywną stronę internetową wcale nie jest takie proste. Co więcej znalezienie osoby, dysponującej umiejętnościami technicznymi, to dopiero połowa sukcesu. Nie mniej ważne od doświadczenia jest podejście i klimat współpracy między Wami. A ten, karmiony zrozumieniem i uważnością, może zdziałać cuda. Dobra relacja na płaszczyźnie Wykonawca-Zleceniodawca w połączeniu z praktyką zawsze owocuje zadowalającym efektem końcowym. I to dla obu stron. Łapcie 5 złotych zasad, które sprawiają, że współpraca z WordPress Webdesignerem stanie się przyjemna. Wskazówki pomogą podjąć decyzję o wyborze wykonawcy, w ręce którego złożycie swój kiełkujący pomysł na super miejsce w sieci!

1. Otwartość i umiejętność słuchania

Współpraca z WebDesignerem powinna opierać się przede wszystkim na partnerstwie. Ważne, aby wykonawca potrafił wsłuchać się w potrzeby swojego Klienta. Szczególnie te, których być może on sam nie jest do końca świadomy. Pozwoli to na tworzenie projektów na mocnych fundamentach i projektów, które polubisz, bo odzwierciedlą Twoją osobę.

2. Zmysł estetyczny i kreatywność

Pierwsze wrażenie jest ważne nie tylko na spotkaniach biznesowych, ale również w prowadzeniu działalności on-line. Lubimy rzeczy ładne, przyjemne dla oka, a już najbardziej takie, które robią efekt „WOW!”. Jeśli coś nam się podoba, wpływa pozytywnie na odbiór, budzi dobre skojarzenia, a tym samym buduje zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Estetycznie prezentująca się strona, w której wszystko ma swoje miejsce, sprawi, że odbiorcy chętniej będą ją odwiedzać, polecą ją innym i sami wrócą w przyszłości.

3. Indywidualne podejście

Choć większość biznesów ma podobne priorytety, to jednak każdy z nich jest inny, tak jak nie ma dwóch takich samych osób. Ważne, żeby WebDesginer, który ma stworzyć dla nas wyjątkowe miejsce w sieci, rozumiał potrzeby naszego biznesu, jego sposób działania i przede wszystkim docelową grupę odbiorców. Tylko wtedy będzie w stanie przygotować projekt, który przyniesie oczekiwane rezultaty. Nie każde rozwiązanie, które sprawdzi się w jednej firmie, da takie same rezultaty w innej, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście.

4. Terminowość i rzetelność

I to wcale nie oznacza, że wybrany przez Ciebie WebDesigner musi mieć kilka lat doświadczenia i kilkaset opinii na każdym możliwym portalu. Oczywiście, miło, jeśli możesz swój wybór poprzeć pozytywnymi opiniami osób, które miały okazję współpracować z kandydatem, nad którym sam się zastanawiasz. Dla Twojego spokoju ducha. A co jeśli tych opinii jest niewiele albo wcale? To nie musi oznaczać, że WebDesginer, z którym chcesz współpracować nie jest godny zaufania. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób odpowiada na Twoje pytania, czy jego wypowiedzi są rzeczowe i wyczerpujące, czy jeśli zapewnia, że napisze jutro, to faktycznie pisze jutro. Czasem to wystarczy, żeby zorientować się, z kim masz do czynienia.

5. Wsparcie administracyjne

WebDesigner stworzył stronę idealną, a Ty jesteś zadowolony z usługi? Super!
Tylko co dalej? Jeśli zależy Ci, żeby Twoja strona działa bez zarzutu, trzeba o nią zadbać od zaplecza – aktualizować oprogramowanie, wtyczki i motyw, czasem „odkurzyć” z niepotrzebnych okruchów albo coś zmodyfikować. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest, jeśli taką doraźną opieką zajmie się ktoś, kto zna „pacjenta” od podszewki. Z pewnością i dla Ciebie wygodniejszą opcją jest zwrócić się do kogoś, z kim już pracowałeś, niż szukać kogoś nowego. Dlatego zwróć uwagę, czy WebDesigner, z którym zamierzasz współpracować ma w swojej ofercie również usługę opieki administracyjnej.

Jestem przekonana, że jeśli podczas poszukiwań, weźmiecie pod uwagę powyższe wskazówki, współpraca z WordPress Webdesignerem, którego znajdziedzie nie będzie wyłącznie smutną koniecznością, ale okaże się współpracą, która zaowocuje nie tylko genialnym projektem.

Scroll to Top