MK Magdalena Kozacka

Magdalena Kozacka

grafika blogowa z tytułem wpisu

Strony, które stworzysz na WordPress

WordPress tylko dla blogów? Mylisz się! CMS WordPress to najpopularniejsze środowisko do tworzenia wielofunkcyjnych stron www. Wprawdzie został stworzony z myślą głównie o blogach, ale aktualnie zbudujesz na jego fundamentach wiele różnorodnych witryn. Jakich? Oto 7 propozycji na strony internetowe w WordPress.

1. Strony biznesowe

Dzisiaj wiele przedsiębiorstw korzysta z obecności w Internecie. Nie tylko poprzez social media, ale przede wszystkim za sprawą własnej strony internetowej. Jeśli twoja firma potrzebuje witryny, na której klienci będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o Twojej firmie, poznać zasady współpracy i pełną ofertę, WordPress jest doskonałą opcją. System dysponuje rozwiązaniami, które umożliwią Klientom skontaktowanie się z Tobą, poproszenie o wycenę, a nawet umówienie się na spotkanie. I wiele więcej.

2. Sklepy internetowe

Strona w typie e-commerce pozwala na sprzedaż usług i towarów online, przy jednoczesnym pobieraniu za nie opłat za pomocą systemu płatności online. W prowadzeniu sklepu pomaga dodatkowo wtyczka WooCommerce. Dzięki niej zorganizowanie sklepu internetowego na Twojej stronie www nie będzie stanowiło żadnej trudności.

3. Blog, forum internetowe i serwisy informacyjne

Blog jest szczególnym rodzajem strony internetowej poświęconej dzieleniu się przemyśleniami, przepisami kulinarnymi, recenzjami czy zdjęciami. W skrócie blogi to strony poświęcone dzieleniu się wiedzą z innymi. Z kolei fora to doskonałe miejsca do zadawania pytań czy dzielenia się doświadczeniami na dany temat. Wierzcie lub nie, ale wiele stron forum czy blogów, a nawet serwisów informacyjnych działa właśnie na WordPress.

4. Portfolio

Jesteś artystą, fotografem, grafikiem? Pokaż światu i przede wszystkim przyszłym klientom, swoje prace czy umiejętności projektowe. Dzięki stronie portfolio, zbudowanej na bazie WordPressa, Twoi przyszli Klienci łatwiej Cię znajdą.

5. E-learning

To strony, na których studenci mogą brać udział w e-kursach i webinarach, śledzić swoje postępy w nauce oraz pobierać zasoby edukacyjne. Dzięki instalacji specjalnego rodzaju wtyczki możesz stworzyć na WordPress stronę learningową i dzielić się swoją wiedzą z innymi.

6. Landing-page

Czyli inaczej efektywna strona docelowa. To szczególny rodzaj strony internetowej, której celem jest przyciągnięcie uwagę odwiedzających i zaprezentowanie najważniejszych informacji. A jej głównym celem skłonić użytkownika od konkretnego działania. Ten rodzaj strony często stosuje się, aby zachęcić do kupienia e-booka, wzięcia udziału w webinarze lub ogłoszenia nowego produktu bądź usługi, a także poinformowania o zniżce.

7. Strony eventowe i ślubne

Organizujesz imprezę? Jesteś współtwórcą eventu, a może odliczasz dni do ślubu? WordPress ułatwia dzielenie się szczegółami dotyczącymi wydarzenia a nawet umożliwia sprzedaż biletów. Dzięki WordPress poinformujesz swoich gości o harmonogramie imprezy, o dokładnej dacie i godzinie, a także umożliwisz innym dzielenie się zgromadzonymi na imprezie zdjęciami. Dzięki szerokiej gamie motywów ślubnych WordPress możesz w łatwy i szybki sposób stworzyć stronę, na której umieścisz mapkę dojazdu na miejsce wesela, listę prezentów, czy formularz potwierdzenia udziału w weselu.

Masz wątpliwości? Nie jesteś pewien, czy WordPress to środowisko odpowiednie do stworzenia Twojego miejsca w sieci? Przekonaj się. Sprawdź powody, dla których warto stworzyć witrynę właśnie na WordPress – środowisko, które pokochało milion użytkowników.

Scroll to Top